RemaTV Flesz – najważniejsze wydarzenia minionego miesiąca

W RemaTV Flesz są prezentowane wybrane, najważniejsze wydarzenia w branży reklamowej i poligraficznej.

W Hamburgu w dniach 8-12 maja odbyły się targi FESPA – największe międzynarodowe wydarzenie skupiające specjalistów druku wielkoformatowego. Targi zgromadziły ponad 700 wystawców, którzy działają w zakresie sitodruku, druku cyfrowego i druku na tekstyliach. Zaprezentowano najnowsze rozwiązania w branży. Nowości zaprezentowały między innymi Canon, Epson, Agfa Graphics.

19 maja w Łącku pod Płockiem Członkowie PIAP spotkali się na corocznym Walnym Zebraniu Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych. W części oficjalnej przyjęto sprawozdanie finansowe Stowarzyszenia za 2016 rok oraz udzielono absolutorium Zarządowi. Omówiono i zaakceptowano plan działań PIAP na 2017/2018 rok. Przedmiotem dyskusji były badania branży artykułów promocyjnych oraz publikacja raz w roku Gazety PIAP w języku angielskim. Po zakończeniu obrad uczestnicy spotkali się przy ognisku i kolacji grillowej gdzie mogli się lepiej poznać i wymienić doświadczeniami.

W sobotę 20 maja w Warszawie podczas Balu Polskiej Izby Druku wręczono statuetki w konkursie o nagrodę Złotego Gryfa. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest za najlepszy pod względem jakościowego i technicznego wykonania wyrób poligraficzny w kilku kategoriach, m.in.: czasopismo wielobarwne, opakowanie z nadrukiem, etykieta oraz kalendarz. Trzykrotnym laureatom Złotego Gryfa przyznano statuetki Diamentowego Gryfa. Listę laureatów znajdą Państwo na stronie organizatora konkursu Polskiej Izby Druku. (www.izbadruku.org.pl)

W tym roku jubileusz 35 lecia obchodzi firma R. Majewski z Zielonej Góry. Jest to uznany producent gadżetów reklamowych i przyborów szkolnych. W asortymencie firmy znajdą Państwo piórniki szkolne, okładki samoprzylepne, worki sportowe i śniadaniówki. R. Majewski zajmuje się także produkcją teczek konferencyjnych oraz aktówek. Jako doświadczony producent teczek dbają również o interesujący rozkład we wnętrzu,tak aby zapewniał jak największą funkcjonalność.

Natomiast 25 lat na polskim rynku świętuje Happy Gifts Europe. Początki sięgają 1992 roku. Wtedy pod włoską marką LeccePen® kryły się najbardziej rozpoznawalne długopisy promocyjne, dziś są synonimem włoskiego designu, ekologii i innowacji. Charakterystycznymi produktami firmy są również długopisy metalowe dla biznesu marki B1® oraz Marka thINKme®, która jest prawdziwą rewolucja w postrzeganiu notebooków.

Pierwsze wydanie RemaTV Flesz: https://youtu.be/lomSc8gSjaI

Więcej materiałów na www.rematv.pl